Передзвоніть мені
Товарів: 0
Сумма:
Хіт
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга
Черга

Черга

Kolejka, Очередь

Не постачається
Trefl / 2011
BGG 6.7
Не постачається
Повідомити про наявність
Замовлення можно оформити по телефону
+38 (096) 606-08-28
Безкоштовна доставка від 2000 грн
Відправка гри в
день замовлення
При реєстрації -
знижка 3%

Резюме Дому Ігор:

Дуже атмосферна гра. Пам'ятаєте, як гуде черга, коли хтось намагається пролізти вперед неї? А яким буде ваш настрій, якщо відстоявши півдня, прямо перед вами закінчується товар?! Це гра конфліктна і дуже азартна, втім, якою може бути ще атмосфера в черзі?! Гра заснована на історичних подіях, що відбувалися у 80-90 роки в комуністичних країнах, і зроблена ця модель досить реалістично! Проста і азартна механіка дозволяє нам стверджувати, що гра Черга сподобається не тільки тим, хто застав часи СРСР, а й молодому поколінню. Окремо відзначимо колоритне оформлення – гра прекрасно підійде для подарунка.

Опис настільної гри Черга

Однією з неприємних особливостей комуністичного ладу в 80-90 роки були нескінченні черги в магазини! Товарний дефіцит був настільки великим, що люди займали черги задовго до відкриття магазину навіть не знаючи, чи буде сьогодні завезення товарів або ні. Це неприємний час повинні пам'ятати любителі настільних ігор старшого віку, а молодь відкриє для себе щось нове.

Перед Вами легендарна польська настільна гра Черга (Kolejka), яка розповість гравцям про всі «принади» того часу. Гра локалізована і адаптована під реалії Радянського Союзу.

Перед грою

Розкладіть на столі ігрове поле з магазинами, кіосками та ринком. Поруч додайте поле з вантажними автомобілями, що розвозять товар. На вантажівках розкладаються карти товарів відповідних кольорів, а ще по одній карті товарів розміщується на ринку. В центр поля викладається колода карт таких очікуваних товарів сорочкою вгору.

Гравці отримують по одній випадковій карті списку товарів, які їм необхідно придбати для перемоги в грі. Також в їх розпорядження надходить 5 фішок людей – членів сім'ї одного кольору, 10 карток подій (3 з яких гравці беруть в руку, а решту формують їх особисту колоду).

Як грати

Гра триває кілька раундів (днів) до тих пір, поки один з учасників повністю не скупиться за своїм списком. Він же і буде оголошений переможцем гри. Кожен ігровий раунд складається з декількох фаз:

Займаємо черги. Починаючи з першого гравця, учасники розставляють по одній фішці своїх чоловічків в черги в магазини, чи на ринок. Фішки виставляються одна за одною в спеціальні клітини на полі. Ця фаза триває до тих пір, поки всі не розставлять свої фішки по чергах. В кінці кожної черги ставиться чорна фішка – це спекулянт.

Ви правильно помітили – магазини ще закриті, а черги вже сформовані перед входом. Такі реалії того часу.

Привоз товарів. Один з гравців відкриває три верхні карти з колоди Завезення товарів і розкладає їх у відповідні місця на полі. Ці карти означають: які товари, в якій кількості і в які магазини будуть сьогодні завезені. Згідно розкритих карт завезення товарів, розподіліть товари з вантажівок на відповідні магазини.

І тут ви правильно помітили – навіть якщо потрібні товари будуть завезені в потрібний вам магазин, їх швидше за все не вистачить на всіх бажаючих.

Перестановки в чергах. В цю фазу, гравці можуть розіграти з руки свої карти подій. Кожна карта дозволяє виконати певну дію. Наприклад, зігравши картку пільговика-пенсіонера, ви отримаєте перевагу купівлі товару поза чергою, або, помітивши, як хтось намагається пролізти без черги – зупинити негідника.

Карти подій розігруються на певний магазин і на одну фішку гравця. Увага, розіграні карти подій йдуть у відбій і знову будуть доступні гравцеві лише по закінченні п'ятого раунду, тому Ви можете за один раунд розіграти всі три карти з руки, а можете і поберегти їх для майбутніх раундів (днів).

Відкриття магазину. Нарешті магазини відчинили двері для покупців, які купують строго по одному товару в руки і в порядку черги. Фішка гравця, що отримала товар, відправляється додому, а гравець викладає перед собою куплену карту товару. Фішки, яким не вистачило товару, можуть продовжити стояти в черзі, а можуть також бути відправлені додому – за бажанням гравця.

До речі, магазин може і зовсім не відкритися, і повісити на двері табличку «Переоблік». Так і було, все дуже реалістично (посмішка).

Обмін на ринку. Товари на ринку забезпечують спекулянти. Пам'ятайте, чорні фішки в кінці черги?! Коли їм вдається дотриматися черги в магазин і купити товар, а таке буде відбуватися, вони несуть його на ринок!

Якщо ви «урвали» у магазині курку і згущене молоко, а вам потрібні чоботи, то на ринку теж можна обміняти товар у співвідношенні два до одного. Спекулянти – це ще один бич комуністичного режиму, який до цих пір ніяк не викорінений. Втім, якщо пощастить потрапити не на спекулянта, а на перекупку, можна обміняти товар і один на один.

В кінці раунду, гравці за бажанням забирають свої фішки з черг, добирають у руку до трьох карт подій з особистих колод (якщо там ще щось залишилось), а зіграні карти завезення товарів  скидаються у відбій. Настає новий день (новий раунд) і починається нове коло забігу …

Кінець гри

Гра закінчується, коли один з учасників збере у себе всі товари, зазначені в карті списку покупок. Йому і дістануться всі лаври переможця.

Для кого гра

Черга сподобається любителям стратегічних ігор на накопичення ресурсів, і звичайно, буде до вподоби всім, хто з ностальгією згадує ті часи. Гра дуже колоритно оформлена і стане прекрасним подарунком будь -якому поціновувачу настільних ігор, що застав СРСР. Окремо зазначимо, що рекомендуємо цю гру і тим, хто про черги знає лише з підручників історії – вам теж сподобається поштовхатися в черзі за пивом або взуттям.

  • 30 фішок гравців, по 5 кожного кольору (чорні — це спекулянти)
  • 50 карток подій
  • 5 списків покупок
  • 60 карток товарів
  • 15 карток завезення товарів
  • 5 ігрових пам'яток
  • Маркер першого ходу
  • Маркер перекупки на ринку
  • Правила гри

Відео огляд правил гри Черга

Упорядкувати відгуки:
 

Нещодавно переглянуті: